تبلیغات
اشنایی با فرمولهای کاربردی شیمی (chemicalfu.com) - رزین اوره - فرم آلدئید (UF)
 
درباره وبلاگ


دوستان عزیز به خوش آمدید انشاالله به یاری و قوت الهی در اینده ایی بسیار نزدیک به شکل کاملا کلاسیک و آسان اقدام به ارایه فرمولاسیون های مختلف شیمیایی در زمینه های رنگ/رزین/چسب/پاک کننده ها/ پلیمرها / مواد آلی / مواد معدنی / شوینده ها و بسیاری از فرمول هایی خواهم کرد تا جوانان جویای کار بتوانند با سرمایه اندک اقدام به راه اندازی تولید مواد مختلف نمایند بدیهی است در این راستا تشویق و ابراز نظر شما دوستان بسیار کار ساز خواهد بود انشاللهمدیر وبلاگ : احمد مرادی
نویسندگان
نظرسنجی
از کدام موضوع بیشتر استفاده بردید؟
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

یک استوانه مدرج بزرگ (مثلا 500 میلی متری) برداشته و حدود 50 میلی لیتر پروکساید هیدروژن 30 درصد در آن بریزید. به اندازه یک سرنگ مایع ظرفشویی به آن اضافه کنید. استوانه مدرج را روی یک سینی بزرگ قرار دهید. یک فنجان چای خوری پودر یدید پتاسیوم به آن بیافزایید و عقب بایستید. تصویر متحرک زیر نتیجه را نشان می دهد (تا باز شدن تمامی فریم ها صبر کنید).


  تشکیل کریستال یخ

مولکول های آب خواص شگفت انگیزی دارند. یکی از آن ها نحوه ایجاد کریستال های گسترده از مولکول های آب در هنگام انجماد است. در این تصویر مشاهده می کنید که کریستال های یخ از برخورد بخار آب با یخ خشک پدید می آیند. مسحور کننده است!

7-12.gif

 مار

هنگامی که تیوسیانات جیوه II در معرض حرارت قرار می گیرد، به دو ترکیب تجزیه می شود که یکی از آن ها نیترید کربن است. این مواد فضای زیادی را اشغال می کنند و چگالی پایینی دارند. این فرآیند گرمازا است. محصولات این واکنش سمی هستند.


اوبلک خزنده

اوبلک اسم جذاب ترکیب نشاسته ذرت با آب است؛ این ترکیب مثال خوبی از سیال غیر نیوتنی است. نشاسته ذرت یک پلی ساکارید است که از پیوند مولکول های گلوکز ایجاد می شود. هنگامی که در آب به صورت سوسپانسیون در می آید این مولکول های شبکه ای را ایجاد می کنند که در مقابل حرکت سریع مقاومت می کند اما هنگامی که به آرامی حرکت می کنند، به آرامی از کنار یکدیگر عبور می کنند.

 واکنش بریگز روشر
واکنش بریگز روشر نخستین واکنش شیمایی نوسانی بود که در سال 1921 کشف شد. این واکنش شامل افزودن مقدار مناسبی پراکسید هیدروژن و یودات به محلول اسیدی است. کاهش یودات به یودین منجر به تغییر رنگ می شود. واکنش های پی در پی گوناگون منجر به تغییر غلظت ایودین شده و تغیر رنگ پی در پی را ایجاد می کند.
 
 تبلور استات سدیم
استات سدیم میتواند می تواند در آب در حال گرم شدن، حل شود. اما در هنگام سرد شدن محلول مولکول های استات سدیم متبلور می شوند. اگر مقدار کمی تلاطم در محلول باشد فرایند آغاز می شود. در این تصویر با ضربه به شیشه عملیات تبلور آغاز می شود. همچنین گرمای نهان را آزاد می کند که همان مکانیسمی است که در گرم کننده های طبی مورد استفاده قرار می گیرد.
تلفن تماس 09331511989صنایع شیمیایی ماهان کاربردی شیمی جهت راه اندازی صنایع کوچک شیمیایی چسب رنگ مواد شوینده و پاک کننده پلیمر های پلاستیک ومشاوره فرمولاسیون نمکها واسید های معدنی وترکیبات الی وپلیمری - chimical <

دلیل این اتفاق چیست؟

چون نقطه انجماد مایع درون لیوان بالاتر از صفر است،‌ وقتی یخ را كه دمای آن صفر یا زیر صفر است را به آن نزدیك می كنیم،‌به سرعت منجمد می شود.

 یک باز قوی (هیدروکسید سدیم) و یک اسید قوی (اسید هیدروکلریک) قرار گرفته است. در مقیاس مولکولی بازها اهدا کننده اکسیژن و اسیدها اهدا کننده هیدروژن هستند. 

اشنایی با فرمولهای کاربردی شیمی (chemicalfu.com)
با تلاش و تفکر می توان جهان را فتح کرد
صفحه نخست             تماس با مدیر           پست الکترونیک               RSS                  ATOM
سه شنبه 8 مهر 1393 :: نویسنده : احمد مرادی

رزین اوره - فرم آلدئید (UF)

خواص فرمالدئید

فرمالدئید با اینکه در دمای اتاق به صورت گاز است، اما در آب به خوبی حل می‌شود. فرمالدئید معمولا به صورت محلول آبی 37 درصد به نام فرمالین عرضه می‌شود. فرمالدئید در آب ،پلیمریزه شده ، شامل مونومرهای کوچک HCHO متصل به هم است. معمولا فرمالین دارای درصد اندکی متانول برای محدود کردن پلیمریزاسیون است. فرمالدئید خواصی مانند سایر آلدهیدها دارد. با این تفاوت که معمولا واکنش ‌پذیرتر از سایر آلدئیدها است.

فرمالدئید یک الکتروفیل قوی است. بنابراین در واکنشهای جانشینی الکتروفیلی آروماتیک با ترکیبات آروماتیک شرکت می‌کند. همچنین می‌تواند با آلکنها وارد واکنش افزایشی الکتروفیلی شود. در حضور کاتالیزورهای بازی یک واکنش خود اکسایش - کاهش ( واکنش کانیزارو ) انجام داده ، متانول و نمک اسید فرمیک تولید می‌کتد.

فرمالدئید بطور برگشت ‌پذیر پلیمریزه شده و تولید تری‌مر حلقه‌ای 5 و 2 و 1 تری اکسان یا پلیمر خطی پلی اکسی متیلن می‌کند. تشکیل این پلیمرها باعث می‌شود که رفتار گاز فرمالدئید بطور اساسی از قانون گازهای ایده‌آل انحراف داشته باشد، بخصوص در فشار بالا یا دمای پائین ، فرمالدئید به آسانی با اکسیژن جَو اکسید شده و تشکیل اسید فرمیک می‌دهد. برای جلوگیری از این واکنش ، محلول فرمالدئید باید در بطریهایی با دربهای مهر و موم شده نگهداری شود

 

آمینوپلاستها :

مقدمه :

بسیاری از واکنش‌های پلیمریزاسیون ، کاربردهای بسیار مهم و اساسی در صنعت دارند. یکی از پلیمرهای با کاربرد صنعتی ، چسب و بطور کلی انواع چسب‌هاست. فنوپلاست‌ها و آمینوپلاست‌ها که جزء پلاستیک‌ها بشمار می‌روند، می‌توانند بعنوان چسب بخاری بکار روند. رزین فنل - فرمالدئید (فنوپلاست) که از واکنش فنل با فرمالدئید در محیط اسیدی یا بازی و با ماکزیمم PH مساوی با 8,5 در صنعت تهیه می‌شود، می‌تواند بعنوان چسب بکار رود.

باید توجه داشت که برای استفاده از چسب بخاری ، انتهای مولکول باید گروه OH- داشته باشد. هرچه گروههای OH- آزاد (مربوط به گروه متیلول CH2OH- ) بیشتر باشند، قدرت چسبندگی چسب افزایش می‌یابد. اما این چسب ، یعنی چسب فنل- فرمالدئید در بازار یافت نمی‌شود و کاربرد صنعتی زیادی ندارد. علت آن ، بوی بد فنل است.

اما رزین اوره- فرمالدئید که از واکنش فرمالدئید با اوره در محیط اسیدی یا بازی بدست می‌آید، بعنوان چسب بخاری کاربرد صنعتی بسیار وسیعی دارد. در تهیه این چسب نیز هرچه گروههای OH- آزاد بیشتر باشد، چسب قدرت بیشتری خواهد داشت.

 

 

رزین اوره - فرم آلدئید (UF) :

بعد از کارهای تحقیقاتی اولیه توسط دانشمندان آلمانی Holger در سال 1884 و John در سال 1918 که منجر به کشف و تهیه مواد پلیمری از واکنش بین اوره و فرم آلدئید شد ، در سال 1982 رزین اوره - فرم آلدئید به صورت پودر و مناسب برای قالب گیری و همچنین برای ساخت چسب ها و مصرف در صنایع نساجی از طرف کمپانی آلمانی فاربن  Farben Industrise و کمپانی انگلیسی توتال  Total تهیه و به بازار عرضه شد .

در اولین مرحله از واکنش بین اوره و فرم آلدئید ، گروههای آمین اوره ، ابتدا هیدروکسی متیله شده و در طی واکنشهای چند تراکمی بعدی زنجیر پلیمری حاصل می گردد . با بکارگیری فرم آلدئید مازاد این زنجیرها به یکدیگر متصل شده و شبکه سه بعدی را تشکیل می دهند .

روش کار تهیه رزین اوره- فرمالدئید

به منظور تهیه رزین اوره -  فرم آلدئید  (UF) می توان یکی از دو روش زیر را بکار برد :

الف ) درون یک لوله آزمایش 5/0 گرم اوره بریزید و تقریباً 1 میلی لیتر اسید کلریدریک غلیظ و 5 میلی لیتر آب اضافه کنید . پس از اینکه اوره بر اثر تکان دادن لوله حل شد ، 15 قطره محلول آبی فرمالین به آن اضافه کنید . رزین اوره -  فرم آلدئید به صورت رسوب سفید رنگی تشکیل خواهد شد . اگر رسوبی مشاهده نشد ، مخلوط را با یک میله شیشه ای خراش دهید تا رسوب تشکیل گردد .

ب ) محلول اشباع شده ای از اوره در آب تهیه نمائید ( بدین ترتیب که به اندازه چند نوک اسپاتول اوره بداخل آب در لوله آزمایش ریخته شود ) .  2 میلی لیتر از محلول اشباع شده اوره را با 2 میلی لیتر فرمالین و سه قطره اسید سولفوریک غلیظ در یک لوله آزمایش مخلوط کنید . پس از چند دقیقه جامدات ریز و سفید رنگی تشکیل می کردد .

 

توضیحاتی پیرامون ساخت رزین اوره - فرمالدئید در یکی از شرکت های خصوصی :

 

واحد تولید پودر رزین اوره فرمالدئید

در این واحد ابتدا رزین مخصوص پودر توسط یک دستگاه منو پمپ به سیستم Automizer  که از نوع چرخشی بوده و دیسک آن حدوداٌ با سرعت 9000 دور بر دقیقه می چرخد منتقل می شود. رزین مایع با عبور از دیسک دوار اسپری شده و در برخورد با هوای داغ  با دمای حدود ℃170 که توسط کوره ایجاد می شود رطوبتش گرفته و به پودر تبدیل می گردد. پودر توسط هوای سرد و خشک تولید شده ، خنک گردیده و به دستگاه بسته بندی منتقل می گردد.
کلیه تجهیزات واحد تولید در رزین اوره فرمالدئید، ساخت کشور آلمان بوده و توسط یک سیستم خودکار PLC کنترل می گردد . شرایط تولید پودر در حین فرآیند تولید به صورت مستمر توسط اپراتورهای مجرب و کارآزموده اندازه گیری می گردد.
پودر رزین اوره فرمالدئید که با نام تجاری سامینو800 تولید و به بازارهای خارجی و داخلی عرضه  می گردد در صنایع نئوپان سازی و تخته چندلایه کاربرد دارد.
این پودر در هنگام استفاده طبق فرمول این شرکت مجدداٌ به رزین مایع تبدیل می شود. از مزایای این پودر به قابلیت ماندگاری و حمل ونقل آسان می توان اشاره نمود. پودر تولید شده در پاکت های 25 کیلویی که ضد رطوبت بوده بسته بندی و به بازار عرضه می گردد.

 

 

کاربردها:

عایق کاری با فوم اوره فرمالدئید ابتدا در سال 1950 در اروپا به منظور عایق سازی حفرات داخل دیواره های ساختمان های مسکونی مطرح شد. به طور معمول در محل اجرا از مخلوط کردن رزین اوره فرمالدئید، یک عامل فوم ساز و هوای فشرده شده ساخته می شود. وقتی که مخلوط وارد حفره های ساختمان پمپ می شود اوره و فرمالدوید ترکیب شده و به صورت یک فوم  پلاستیکی عایق در می آیند.

برای ترکیب مناسب و کامل معمولا  فرمالدئید بیشتر از مقدار مورد نیاز اضافه می شود. این مقدار اضافی مشکلاتی برای سلامتی انسان ایجاد کرده تا آنجا که استفاده از این فوم در سال 1980 در بعضی از کشور ها مانند کانادا قدغن شد.

مقدار گاز فرمالدئید متصاعد شده به روش مخلوط شدن آن در محل اجرا بستگی دارد. از آنجا که این فوم سلول باز است نمی تواند گاز را به مدت طولانی در خود حفظ کند و بعد از چند ماه مشخص کردن گاز متصاعد شده از فوم حتی با وسایل دقیق ممکن نیست.

تحقیقات اخیر در مورد این فوم ثابت کرده که این فوم سرطان زا بوده و استفاده از آن ریسک بالایی به دنبال دارد. به همین دلایل امروزه از مواد مدرن تری مانند پلی یورتان (polyurethane) و رزین ملامین فرمالدئید (melamine formaldehyde resin) به عنوان جایگزین برای  فوم اوره فرمالدئید استفاده می شود.

 

اسفنج اوره فرم آلدهید

یکی دیگر از کاربردهای رزین اوره - فرم آلدئید در صنعت نئوپان است :

رزین اوره فرمالدئید گرید نئوپان یکی از عمومی ترین و پر مصرف ترین رزین هایی است که در صنعت تولید نئوپان و MDF مورد استفاده قرار می گیرد. پیوندهای بسیار قوی با سلولز و دانسیته بالای رزین کیفیت مناسب MDF   و نئوپان را تضمین می نماید.

 در صنایع تولیدی نئوپان و MDF   تکه های خشک چوب و یا فیبر با چسب UF-TC 102  مخلوط شده و پس از فرآوری به پرس منتقل شده و تحت فشار و گرما به شکل محصول نهایی در می آید.

میزان رزین در محصول نهایی چوبی در حدود 7-8 % وزنی رزین به ازای وزن نئوپان خشک می باشد که بستگی به مواد اولیه بکار رفته و کیفیت و دانسیته تخته دارد.

نوع مطلب : شیمی الی، شیمی پلیمر پلاستیک، شناساسی رزین های گرما نرم و معمولی برای چسب ورنگ، توضیحات مر بوط به شیمی چسب ها، فرمولاسیون های ساده چسب ها، فرمولاسیون های چسب های پیش رفته، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


یکشنبه 2 تیر 1398 08:08 ب.ظ

You actually said that exceptionally well!
purchasing cialis on the internet cialis 20 mg cost achat cialis en europe how to buy cialis online usa cialis side effects dangers only best offers 100mg cialis venta cialis en espaa cost of cialis per pill cialis australia org only best offers cialis use
یکشنبه 2 تیر 1398 05:04 ق.ظ

Kudos. Valuable information.
cialis generic cialis 5 effetti collaterali prices on cialis 10 mg cialis coupon click here take cialis dose size of cialis cialis dosage recommendations cialis preise schweiz what is cialis we recommend cialis info
شنبه 1 تیر 1398 12:18 ب.ظ

You actually suggested it fantastically!
preis cialis 20mg schweiz cialis canadian drugs cialis side effects dangers cialis online get cheap cialis comprar cialis navarr viagra vs cialis cialis canada on line cialis usa cost import cialis
جمعه 31 خرداد 1398 08:22 ب.ظ

Wow loads of amazing info!
generic cialis soft gels cialis manufacturer coupon cuanto cuesta cialis yaho generic cialis at walmart fast cialis online free generic cialis how to purchase cialis on line calis cialis dosage amounts canada discount drugs cialis
چهارشنبه 29 خرداد 1398 05:35 ب.ظ

Really plenty of good data.
bulk cialis cialis dosage recommendations cialis price in bangalore try it no rx cialis effetti del cialis cialis without a doctor's prescription acquistare cialis internet tadalafil 5mg cost of cialis cvs compare prices cialis uk
یکشنبه 26 خرداد 1398 07:21 ق.ظ

Valuable forum posts. Thanks a lot.
how much does a cialis cost if a woman takes a mans cialis cialis cost comprar cialis navarr cialis online nederland american pharmacy cialis cialis kaufen bankberweisung prix de cialis wow cialis 20 look here cialis order on line
پنجشنبه 23 خرداد 1398 09:31 ق.ظ

Nicely put, Regards!
generic cialis with dapoxetine cialis 5mg billiger cialis efficacit trusted tabled cialis softabs cialis sale online cialis 20 mg effectiveness american pharmacy cialis cialis savings card tesco price cialis we recommend cialis best buy
چهارشنبه 22 خرداد 1398 07:22 ب.ظ

You suggested this wonderfully.
cialis 20mg prix en pharmacie prix cialis once a da cialis price in bangalore cialis uk import cialis we choice cialis pfizer india tadalafil how much does a cialis cost cialis 5 mg cialis generisches kanada
یکشنبه 19 خرداد 1398 11:20 ق.ظ

You actually expressed it very well!
no prescription cialis cheap buy cialis online nz canada discount drugs cialis cialis reviews cialis kaufen wow look it cialis mexico achat cialis en europe cialis generico online cialis rckenschmerzen non 5 mg cialis generici
شنبه 18 خرداد 1398 05:58 ق.ظ

You explained that terrifically!
only now cialis 20 mg cialis patentablauf in deutschland enter site natural cialis wow cialis tadalafil 100mg venta de cialis canada cialis australian price achat cialis en itali we recommend cialis info non 5 mg cialis generici cialis generico in farmacia
یکشنبه 1 اردیبهشت 1398 07:52 ب.ظ
シュプリーム スーパーコピー_ SUPREME 偽物 通販
یکشنبه 1 اردیبهشت 1398 07:51 ب.ظ
スーパーコピーブランド激安通販専門店 / 2014-12-05 ストア情報 会社名(商号):VOGスーパーコピーブランド激安通販専門店 ストア名:vog
سه شنبه 13 آذر 1397 04:45 ب.ظ

Regards. A good amount of advice.

acheter du cialis a geneve cialis tadalafil online cialis preise schweiz click here to buy cialis cialis 5 mg schweiz non 5 mg cialis generici warnings for cialis tadalafil 10 mg tarif cialis france buying cialis on internet
سه شنبه 13 آذر 1397 05:24 ق.ظ

Terrific stuff. With thanks.
price cialis best cialis canada on line cialis daily new zealand non 5 mg cialis generici when will generic cialis be available cialis generico in farmacia cialis rezeptfrei cialis 5 mg scheda tecnica weblink price cialis tadalafil 20 mg
دوشنبه 12 آذر 1397 05:06 ق.ظ

Nicely put. Appreciate it!
female cialis no prescription cialis 50 mg soft tab cialis usa cost cialis baratos compran uk click here cialis daily uk effetti del cialis cialis cipla best buy cialis from canada prices for cialis 50mg overnight cialis tadalafil
یکشنبه 11 آذر 1397 04:44 ب.ظ

You have made your point.
tadalafil generic cialis free trial cialis super kamagra cialis canada acheter du cialis a geneve canadian drugs generic cialis venta de cialis canada what is cialis does cialis cause gout cialis online napol
یکشنبه 11 آذر 1397 04:42 ق.ظ

Thanks. Fantastic stuff!
only now cialis for sale in us cialis canadian drugs buy cialis cheap 10 mg cialis coupons printable cialis dosage amounts opinioni cialis generico cialis soft tabs for sale cialis 10 doctissimo generic cialis in vietnam cialis venta a domicilio
شنبه 10 آذر 1397 05:18 ب.ظ

You said it perfectly..
only now cialis for sale in us cialis dosage cialis generique cialis generico postepay cialis 100 mg 30 tablet cialis australian price cialis 5 mg para diabeticos cialis 05 cialis preise schweiz we use it 50 mg cialis dose
شنبه 10 آذر 1397 04:19 ق.ظ

Truly a lot of very good facts.
buy cialis online legal cialis 5 effetti collaterali where do you buy cialis buy cialis online legal brand cialis generic cialis et insomni we choice free trial of cialis generico cialis mexico cialis prezzo in linea basso cialis canada
پنجشنبه 8 آذر 1397 05:57 ب.ظ

Thanks a lot. Lots of info!

cialis pills boards wow cialis 20 interactions for cialis interactions for cialis cialis alternative safe site to buy cialis online cialis reviews click here cialis daily uk cialis billig cialis et insomni
چهارشنبه 7 آذر 1397 05:09 ب.ظ

Kudos! I like this!
cialis vs viagra cialis diario compra price cialis per pill tadalafil 10 mg cialis para que sirve click now buy cialis brand buy brand cialis cheap cialis canada on line cialis name brand cheap when can i take another cialis
چهارشنبه 7 آذر 1397 05:30 ق.ظ

Terrific posts. Many thanks.
generic cialis at the pharmacy brand cialis generic cialis lowest price 40 mg cialis what if i take click here take cialis comprar cialis 10 espa241a buy generic cialis cialis super acti cialis prezzo al pubblico how to purchase cialis on line
جمعه 20 مهر 1397 10:44 ق.ظ

Amazing material, Thanks a lot.
levitra vardenafil 20mg buy levitra 20 mg buy levitra online levitra 10 mg prezzo levitra prices levitra generic vardenafil levitra buy 10 mg levitra
یکشنبه 1 مهر 1397 01:57 ق.ظ

Amazing tons of useful info.
canada pharmacies canadian pharcharmy online24 drugstore online india online canadian discount pharmacies canadian drugs canada online pharmacies surrey canadian pharmacy uk delivery buy viagra usa canadian pharmaceuticals stocks canada pharmacies
سه شنبه 27 شهریور 1397 11:09 ب.ظ

Nicely expressed really! .
safe dosage for cialis cialis coupon cialis tablets for sale cialis purchasing buy brand cialis cheap cialis professional yohimbe cialis lowest price look here cialis order on line sialis cialis dose 30mg
پنجشنبه 15 شهریور 1397 02:54 ب.ظ

With thanks. I value this.
look here cialis cheap canada cialis soft tabs for sale trusted tabled cialis softabs free generic cialis tesco price cialis acheter du cialis a geneve cialis kaufen bankberweisung cialis ahumada cialis side effects dangers tarif cialis france
دوشنبه 12 شهریور 1397 08:06 ق.ظ

Thank you. Plenty of postings!

price cialis per pill buy cialis uk no prescription cialis tadalafil online generico cialis mexico cialis for bph cialis billig cialis preise schweiz generic cialis pro cialis cost cialis official site
یکشنبه 11 شهریور 1397 05:02 ب.ظ

Nicely put, Thanks!
callus cialis usa cost cialis 200 dollar savings card only best offers cialis use where to buy cialis in ontario cialis 10mg prix pharmaci recommended site cialis kanada cialis generico lilly cialis generico en mexico ou acheter du cialis pas cher
دوشنبه 7 خرداد 1397 08:52 ق.ظ

Thank you! Terrific information!
tadalafil 5mg i recommend cialis generico when will generic cialis be available cialis pas cher paris how do cialis pills work cialis 10 doctissimo rx cialis para comprar cialis great britain cialis online deutschland price cialis wal mart pharmacy
سه شنبه 4 اردیبهشت 1397 06:22 ب.ظ

You made your point quite effectively!.
buy online pharmacy buy cheap viagra uk pharmacy viagra prices buy viagra online australia buy viagra low cost generic viagra cheap buy super viagra usa online pharmacy buy generic viagra online canada viagra buy viagra pharmacy online viagra
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر


نمایش نظرات 1 تا 30
 
 
برچسب ها
پیوندها
آخرین مطالب